GameOfficials.net - Faster, Easier, Smarter
Schedule / Scores
SSA - Shakopee Soccer Association
All Leagues
[Change]
All Ages/Levels
[Change]
All Teams
[Change]
All Future Games
[Change]
Game # Date & Time Level Location Score Teams Officials
81357
 
5/23/19  5:30pm
   (Thursday)
2ND/3RD GRADE - F  17TH AVE - SSA06A
  (SHAKOPEE, MN)
 
 
TEAM 70 
vs. TEAM 74 
- TRENTON MUSSEY 
81358
 
5/23/19  5:30pm
   (Thursday)
2ND/3RD GRADE - F  17TH AVE - SSA06B
  (SHAKOPEE, MN)
 
 
TEAM 69 
vs. TEAM 72 
- Referee 
81359
 
5/23/19  5:30pm
   (Thursday)
2ND/3RD GRADE - F  17TH AVE - SSA06C
  (SHAKOPEE, MN)
 
 
TEAM 71 
vs. TEAM 73 
- GRANT BROZE 
1241-R
 
5/23/19  5:45pm
   (Thursday)
U11 - F  17TH AVE - SSA07
  (SHAKOPEE, MN)
 
 
SHAKOPEE SA 08 GIRLS REGIONAL (MN) 
vs. PRIOR LAKE SC 08 GIRLS BLUE B (MN) 
- TORI ALDRICH
- JOE PERILA
- AR2
- CODY WHITE 
409
 
5/23/19  5:45pm
   (Thursday)
U12 - M  17TH AVE - SSA03
  (SHAKOPEE, MN)
 
 
SHAKOPEE SA 07 BOYS STATE (MN) 
vs. BLOOMINGTON UNITED 07 BOYS STATE (MN) 
- FORSTER DAVIS
- AVA BALVANCE
- MARY MEGER
- ALYSA JANKE 
897858.0
 
5/23/19  6:00pm
   (Thursday)
U10 - M  17TH AVE - SSA05D
  (SHAKOPEE, MN)
 
 
SHAKOPEE SOCCER ASSOCIATION - B10  
vs. ORONO-WESTON - B10 
- SATCHEL JOHNSON 
1805
 
5/23/19  6:00pm
   (Thursday)
U13 - F  17TH AVE - SSA04
  (SHAKOPEE, MN)
 
 
SHAKOPEE SA 06 GIRLS CITIES (MN) 
vs. BLOOMINGTON UNITED 06 GIRLS (MN) 
- MATTHEW HEIL
- IAN COGHLAN
- BRODRIC EMERSON 
886424-R
 
5/23/19  6:00pm
   (Thursday)
U13 - F  17TH AVE - SSA02
  (SHAKOPEE, MN)
 
 
SHAKOPEE SOC - G13 
vs. SALVO SC 06G ORANGE 
- DAVID WU
- LAUREN MAHOWALD
- AR2 
3181-R
 
5/23/19  6:30pm
   (Thursday)
U10 - F  17TH AVE - SSA05C
  (SHAKOPEE, MN)
 
 
SHAKOPEE SA 2009 GIRLS WHITE (MN) 
vs. FUSION 2009 GIRLS ACADEMY 2 (MN) 
- TRENTON MUSSEY 
81639
 
5/23/19  6:45pm
   (Thursday)
4TH/5TH/6TH GRADE - F  17TH AVE - SSA05A
  (SHAKOPEE, MN)
 
 
TEAM 85 
vs. TEAM 86 
- GRANT BROZE 
81640
 
5/23/19  6:45pm
   (Thursday)
4TH/5TH/6TH GRADE - F  17TH AVE - SSA05B
  (SHAKOPEE, MN)
 
 
TEAM 88 
vs. TEAM 87 
- Referee 
503
 
5/23/19  7:00pm
   (Thursday)
U12 - M  17TH AVE - SSA03
  (SHAKOPEE, MN)
 
 
SHAKOPEE SA 07 BOYS CITIES 2 (MN) 
vs. SALVO SC 07 BOYS SOUTH RED (MN) 
- MARY MEGER
- FORSTER DAVIS
- MADELINE NESNIDAL
- ALYSA JANKE 
887105-R2.
 
5/23/19  7:30pm
   (Thursday)
U15 - M  17TH AVE - SSA02
  (SHAKOPEE, MN)
 
 
SHAKOPEE SOC - B15, 0SSSA-0011B15-0047 
vs. FUSION BOYS 04 NAVY 1 
- DAVID WU
- ROSS LANGE
- SATCHEL JOHNSON 
890922-R
 
5/23/19  7:45pm
   (Thursday)
U18 - M  17TH AVE - SSA01
  (SHAKOPEE, MN)
 
 
SHAKOPEE SOC - B18  
vs. TONKA UNITED 01 B ACADEMY BLUE  
- PAAPA PAINTSIL
- MATTHEW HEIL
- BRODRIC EMERSON 
1298
 
5/28/19  5:45pm
   (Tuesday)
U11 - F  17TH AVE - SSA03
  (SHAKOPEE, MN)
 
 
SHAKOPEE SA 08 GIRLS STATE (MN) 
vs. LAKEVILLE SC 08 GIRLS STATE 3 (MN) 
- FORSTER DAVIS
- TRENTON MUSSEY
- JOE PERILA 
896199-R2
 
5/28/19  6:00pm
   (Tuesday)
U13 - M  17TH AVE - SSA01
  (SHAKOPEE, MN)
 
 
SHAKOPEE SOC - B13 
vs. CC UNITED - BU13 C2 
- Referee
- IAN COGHLAN
- NOAH LEHNEN 
892428.0
 
5/28/19  6:00pm
   (Tuesday)
U14 - F  17TH AVE - SSA04
  (SHAKOPEE, MN)
 
 
SHAKOPEE SOC - G14 
vs. CC UNITED - GU14 C2 
- STEVEN KORTE
- AR1
- AR2 
886619.0
 
5/28/19  6:00pm
   (Tuesday)
U15 - F  17TH AVE - SSA02
  (SHAKOPEE, MN)
 
 
SHAKOPEE SOC - G15, 0SSSA-0012G15-0048 
vs. SES U15G C3 STINGRAYS  
- JOHN ANDREWS
- TY ERICKSON
- MICHAEL SCHONS 
2653
 
5/28/19  7:00pm
   (Tuesday)
U09 - F  17TH AVE - SSA05D
  (SHAKOPEE, MN)
 
 
SHAKOPEE SA 2010 GIRLS BLUE (MN)  
vs. PRIOR LAKE SC 2010 GIRLS WHITE (MN) 
- MORGAN MAHOWALD 
890911.0
 
5/28/19  7:45pm
   (Tuesday)
U18 - M  17TH AVE - SSA01
  (SHAKOPEE, MN)
 
 
SHAKOPEE SOC - B18  
vs. FUSION BOYS 01 SELECT 1 
- TY ERICKSON
- ALYSA JANKE
- STEVEN KORTE 
3279
 
5/29/19  6:00pm
   (Wednesday)
U10 - F  17TH AVE - SSA05C
  (SHAKOPEE, MN)
 
 
SHAKOPEE SA 2009 GIRLS BLUE (MN) 
vs. SALVO SC 2009 GIRLS SOUTH RED (MN) 
- TRENTON MUSSEY 
2004
 
5/29/19  6:00pm
   (Wednesday)
U15 - F  17TH AVE - SSA02
  (SHAKOPEE, MN)
 
 
SHAKOPEE SA 04 GIRLS REGIONAL (MN) 
vs. EDINA SC 04 GIRLS NATIONAL (MN) 
- BENJAMIN MALDONADO
- MATTHEW HEIL
- ERIC FROEBE 
388
 
5/29/19  6:00pm
   (Wednesday)
U12 - M  17TH AVE - SSA07
  (SHAKOPEE, MN)
 
 
SHAKOPEE SA 07 BOYS STATE (MN) 
vs. EAGAN WAVE SC 07 BOYS STATE WALTERS (MN) 
- FORSTER DAVIS
- IAN COGHLAN
- BIANCA FROEBE 
1469
 
5/29/19  6:15pm
   (Wednesday)
U12 - F  17TH AVE - SSA03
  (SHAKOPEE, MN)
 
 
SHAKOPEE SA 07 GIRLS REGIONAL (MN) 
vs. LAKEVILLE SC 07 GIRLS REGIONAL 2 (MN) 
- JACKSON MISHUK
- MEGAN MISHUK
- TORI ALDRICH
- LOGAN ALGER 
744595.0
 
5/29/19  6:30pm
   (Wednesday)
U15 - M  17TH AVE - SSA01
  (SHAKOPEE, MN)
 
 
SHAKOPEE SOCCER ASSOCIATION - B15, 0SSSA-0013B15-0071 
vs. EDINA SOCCER CLUB - B15 
- Referee
- AR1
- AR2 
2431
 
5/29/19  7:15pm
   (Wednesday)
U09 - M  17TH AVE - SSA05D
  (SHAKOPEE, MN)
 
 
SHAKOPEE SA 2010 BOYS WHITE 1 (MN) 
vs. FUSION 2010 BOYS NAVY 1 (MN) 
- TRENTON MUSSEY 
887919-R
 
5/29/19  8:00pm
   (Wednesday)
U16 - F  17TH AVE - SSA02
  (SHAKOPEE, MN)
 
 
SHAKOPEE SOC - G16, 0SSSA-0012G16-0049 
vs. TONKA UNITED 03 G SELECT WHITE 
- ALYSA JANKE
- LOGAN ALGER
- MATTHEW HEIL 
897860-R
 
5/30/19  5:30pm
   (Thursday)
U10 - M  17TH AVE - SSA05D
  (SHAKOPEE, MN)
 
 
SHAKOPEE SOCCER ASSOCIATION - B10  
vs. WACONIA SOCC - B10 
- MORGAN MAHOWALD
- CODY WHITE 
512
 
5/30/19  5:45pm
   (Thursday)
U12 - M  17TH AVE - SSA07
  (SHAKOPEE, MN)
 
 
SHAKOPEE SA 07 BOYS CITIES (MN)  
vs. SHAKOPEE SA 07 BOYS CITIES 2 (MN) 
- ERIK MCINROY
- LEO OSTIGAARD
- CHRISTIAN VILTER 
98-R
 
5/30/19  7:10pm
   (Thursday)
U11 - M  17TH AVE - SSA03
  (SHAKOPEE, MN)
 
 
SHAKOPEE SA 08 BOYS REGIONAL (MN) 
vs. TONKA UNITED SA 08 BOYS ACADEMY 2 (MN) 
- LAUREN MAHOWALD
- MORGAN MAHOWALD
- TRENTON MUSSEY
- CODY WHITE 
364-R
 
5/30/19  7:10pm
   (Thursday)
U12 - M  17TH AVE - SSA07
  (SHAKOPEE, MN)
 
 
SHAKOPEE SA 07 BOYS REGIONAL (MN) 
vs. BLOOMINGTON UNITED 2007 BOYS REGIONAL (MN) 
- ERIK MCINROY
- GRANT BROZE
- CHRISTIAN VILTER 
81321
 
6/1/19  9:00am
   (Saturday)
2ND/3RD GRADE - M  17TH AVE - SSA05A
  (SHAKOPEE, MN)
 
 
TEAM 83 
vs. TEAM 82 
- GRANT BROZE 
81317
 
6/1/19  9:00am
   (Saturday)
2ND/3RD GRADE - M  17TH AVE - SSA06A
  (SHAKOPEE, MN)
 
 
TEAM 76 
vs. TEAM 75 
- GRIFFIN YOUNG 
81318
 
6/1/19  9:00am
   (Saturday)
2ND/3RD GRADE - M  17TH AVE - SSA06B
  (SHAKOPEE, MN)
 
 
TEAM 80 
vs. TEAM 77 
- SATCHEL JOHNSON 
81319
 
6/1/19  9:00am
   (Saturday)
2ND/3RD GRADE - M  17TH AVE - SSA06C
  (SHAKOPEE, MN)
 
 
TEAM 78 
vs. TEAM 81 
- JAKE ARTANG 
81320
 
6/1/19  9:00am
   (Saturday)
2ND/3RD GRADE - M  17TH AVE - SSA06D
  (SHAKOPEE, MN)
 
 
TEAM 79 
vs. TEAM 84 
- ANNA JONES 
81641
 
6/1/19  10:15am
   (Saturday)
4TH/5TH/6TH GRADE - F  17TH AVE - SSA05A
  (SHAKOPEE, MN)
 
 
TEAM 86 
vs. TEAM 88 
- SATCHEL JOHNSON 
81642
 
6/1/19  10:15am
   (Saturday)
4TH/5TH/6TH GRADE - F  17TH AVE - SSA05B
  (SHAKOPEE, MN)
 
 
TEAM 87 
vs. TEAM 85 
- GRIFFIN YOUNG 
81360
 
6/1/19  10:15am
   (Saturday)
2ND/3RD GRADE - F  17TH AVE - SSA06A
  (SHAKOPEE, MN)
 
 
TEAM 72 
vs. TEAM 71 
- CHRISTIAN VILTER 
81361
 
6/1/19  10:15am
   (Saturday)
2ND/3RD GRADE - F  17TH AVE - SSA06B
  (SHAKOPEE, MN)
 
 
TEAM 74 
vs. TEAM 73 
- GRANT BROZE 
81362
 
6/1/19  10:15am
   (Saturday)
2ND/3RD GRADE - F  17TH AVE - SSA06C
  (SHAKOPEE, MN)
 
 
TEAM 70 
vs. TEAM 69 
- LAUREN MAHOWALD 
81616
 
6/1/19  11:30am
   (Saturday)
4TH/5TH/6TH GRADE - M  17TH AVE - SSA05A
  (SHAKOPEE, MN)
 
 
TEAM 91 
vs. TEAM 93 
- SATCHEL JOHNSON 
81617
 
6/1/19  11:30am
   (Saturday)
4TH/5TH/6TH GRADE - M  17TH AVE - SSA05B
  (SHAKOPEE, MN)
 
 
TEAM 94 
vs. TEAM 89 
- GRIFFIN YOUNG 
81615
 
6/1/19  11:30am
   (Saturday)
4TH/5TH/6TH GRADE - M  17TH AVE - SSA06D
  (SHAKOPEE, MN)
 
 
TEAM 92 
vs. TEAM 90 
- CHRISTIAN VILTER 
2008
 
6/2/19  5:00pm
   (Sunday)
U15 - F  17TH AVE - SSA02
  (SHAKOPEE, MN)
 
 
SHAKOPEE SA 04 GIRLS REGIONAL (MN) 
vs. HUDSON 04 GIRLS WHITE (WI) 
- JOHN ANDREWS
- AR1
- REAGAN DAHL 
2446
 
6/3/19  6:30pm
   (Monday)
U09 - M  17TH AVE - SSA05D
  (SHAKOPEE, MN)
 
 
SHAKOPEE SA 2010 BOYS WHITE 2 (MN) 
vs. MINNEAPOLIS UNITED SC 2010 BOYS COPA (MN) 
- SATCHEL JOHNSON 
892709-R
 
6/3/19  7:00pm
   (Monday)
U14 - F  17TH AVE - SSA02
  (SHAKOPEE, MN)
 
 
SHAKOPEE SOC - G14 
vs. MANKATO UNIT - G14  
- JIMMY XIONG
- JACE HACKETT
- TORI ALDRICH 
81326
 
6/4/19  5:30pm
   (Tuesday)
2ND/3RD GRADE - M  17TH AVE - SSA05A
  (SHAKOPEE, MN)
 
 
TEAM 82 
vs. TEAM 80 
- Referee 
81322
 
6/4/19  5:30pm
   (Tuesday)
2ND/3RD GRADE - M  17TH AVE - SSA06A
  (SHAKOPEE, MN)
 
 
TEAM 75 
vs. TEAM 83 
- JAKE ARTANG 
81323
 
6/4/19  5:30pm
   (Tuesday)
2ND/3RD GRADE - M  17TH AVE - SSA06B
  (SHAKOPEE, MN)
 
 
TEAM 81 
vs. TEAM 76 
- TORI ALDRICH 
81324
 
6/4/19  5:30pm
   (Tuesday)
2ND/3RD GRADE - M  17TH AVE - SSA06C
  (SHAKOPEE, MN)
 
 
TEAM 77 
vs. TEAM 79 
- Referee 
81325
 
6/4/19  5:30pm
   (Tuesday)
2ND/3RD GRADE - M  17TH AVE - SSA06D
  (SHAKOPEE, MN)
 
 
TEAM 84 
vs. TEAM 78 
- Referee 
886407.0
 
6/4/19  5:30pm
   (Tuesday)
U13 - F  17TH AVE - SSA02
  (SHAKOPEE, MN)
 
 
SHAKOPEE SOC - G13 
vs. CC UNITED - GU13 C1, 0WCCU-0011G13-0066 
- JACE HACKETT
- BEN PERILA
- AR2 
887098.0
 
6/4/19  6:00pm
   (Tuesday)
U15 - M  17TH AVE - SSA01
  (SHAKOPEE, MN)
 
 
SHAKOPEE SOC - B15, 0SSSA-0011B15-0047 
vs. WACONIA SOCC - B15 
- DAVID WU
- ALYSA JANKE
- TY ERICKSON 
3298
 
6/4/19  6:00pm
   (Tuesday)
U10 - F  17TH AVE - SSA05C
  (SHAKOPEE, MN)
 
 
SHAKOPEE SA 2009 GIRLS BLUE (MN) 
vs. TONKA UNITED SA 2009 GIRLS SELECT MCDONNELL (MN) 
- Referee 
480-R
 
6/4/19  6:00pm
   (Tuesday)
U12 - M  17TH AVE - SSA07
  (SHAKOPEE, MN)
 
 
SHAKOPEE SA 07 BOYS CITIES 2 (MN) 
vs. BV UNITED 07 BOYS CITIES ECKET/O'CONNOR (MN) 
- PAUL GOODWIN
- AR1
- AR2 
896210.0
 
6/4/19  6:30pm
   (Tuesday)
U13 - M  17TH AVE - SSA04
  (SHAKOPEE, MN)
 
 
SHAKOPEE SOC - B13 
vs. MUS 13U BOYS SAMBA 
- MICHAEL SCHONS
- AR1
- AR2 
81619
 
6/4/19  6:45pm
   (Tuesday)
4TH/5TH/6TH GRADE - M  17TH AVE - SSA05A
  (SHAKOPEE, MN)
 
 
TEAM 90 
vs. TEAM 89 
- Referee 
81620
 
6/4/19  6:45pm
   (Tuesday)
4TH/5TH/6TH GRADE - M  17TH AVE - SSA05B
  (SHAKOPEE, MN)
 
 
TEAM 91 
vs. TEAM 94 
- TORI ALDRICH 
81618
 
6/4/19  6:45pm
   (Tuesday)
4TH/5TH/6TH GRADE - M  17TH AVE - SSA06D
  (SHAKOPEE, MN)
 
 
TEAM 93 
vs. TEAM 92 
- Referee 
221
 
6/4/19  7:00pm
   (Tuesday)
U11 - M  17TH AVE - SSA03
  (SHAKOPEE, MN)
 
 
SHAKOPEE SA 08 BOYS CITIES (MN) 
vs. MINNEAPOLIS UNITED SC 08 BOYS SAMBA (MN) 
- JACE HACKETT
- LINNEA GACKLE
- AR2 
1093
 
6/4/19  7:00pm
   (Tuesday)
U17 - M  17TH AVE - SSA02
  (SHAKOPEE, MN)
 
 
SHAKOPEE SA 02 BOYS STATE (MN) 
vs. ST. PAUL BLACKHAWKS 02 BOYS GOLD (MN) 
- Referee
- EMMANUEL LOPEZ
- TAUFIQ AHMED 
890913.0
 
6/4/19  7:45pm
   (Tuesday)
U18 - M  17TH AVE - SSA01
  (SHAKOPEE, MN)
 
 
SHAKOPEE SOC - B18  
vs. OWATONNA SOC - B18 
- TY ERICKSON
- ALYSA JANKE
- DAVID WU 
2011
 
6/5/19  6:15pm
   (Wednesday)
U15 - F  17TH AVE - SSA01
  (SHAKOPEE, MN)
 
 
SHAKOPEE SA 04 GIRLS REGIONAL (MN) 
vs. LAKEVILLE SC 04 GIRLS REGIONAL 1 (MN) 
- TY ERICKSON
- BENJAMIN MALDONADO
- JIMMY XIONG 
1618
 
6/5/19  7:00pm
   (Wednesday)
U12 - F  17TH AVE - SSA03
  (SHAKOPEE, MN)
 
 
SHAKOPEE SA 07 GIRLS CITIES (MN) 
vs. FUSION 07 GIRLS LIME 1 (MN) 
- Referee
- OWEN STACK
- GRANT BROZE 
2453
 
6/5/19  7:00pm
   (Wednesday)
U09 - M  17TH AVE - SSA05C
  (SHAKOPEE, MN)
 
 
SHAKOPEE SA 2010 BOYS WHITE 1 (MN) 
vs. PARK VALLEY UNITED FC 2010 BOYS BLUE (MN) 
- Referee 
744599.0
 
6/5/19  7:15pm
   (Wednesday)
U15 - M  17TH AVE - SSA02
  (SHAKOPEE, MN)
 
 
SHAKOPEE SOCCER ASSOCIATION - B15, 0SSSA-0013B15-0071 
vs. NORTH OAKS SOCCER CLUB - BU15 
- EMMANUEL LOPEZ
- TORI ALDRICH
- AR2 
888282-R
 
6/5/19  8:00pm
   (Wednesday)
U16 - M  17TH AVE - SSA01
  (SHAKOPEE, MN)
 
 
SHAKOPEE SOC - B16, 0SSSA-0012B16-0052 
vs. LAKEVILLE SOCCER CLUB - B16 
- PETER NWAOFUNE
- BENJAMIN MALDONADO
- JIMMY XIONG 
81363
 
6/6/19  5:30pm
   (Thursday)
2ND/3RD GRADE - F  17TH AVE - SSA06A
  (SHAKOPEE, MN)
 
 
TEAM 72 
vs. TEAM 73 
- Referee 
81364
 
6/6/19  5:30pm
   (Thursday)
2ND/3RD GRADE - F  17TH AVE - SSA06B
  (SHAKOPEE, MN)
 
 
TEAM 69 
vs. TEAM 74 
- TORI ALDRICH 
81365
 
6/6/19  5:30pm
   (Thursday)
2ND/3RD GRADE - F  17TH AVE - SSA06C
  (SHAKOPEE, MN)
 
 
TEAM 70 
vs. TEAM 71 
- Referee 
897865-R
 
6/6/19  5:30pm
   (Thursday)
U10 - M  17TH AVE - SSA05D
  (SHAKOPEE, MN)
 
 
SHAKOPEE SOCCER ASSOCIATION - B10  
vs. CC UNITED - BU10 GOLD 1 
- ROHAN ELVIN
- CODY WHITE 
896203.0
 
6/6/19  6:00pm
   (Thursday)
U13 - M  17TH AVE - SSA02
  (SHAKOPEE, MN)
 
 
SHAKOPEE SOC - B13 
vs. WACONIA SOCC - B13, 0WWAC-0013B13-0042 
- DAVID WU
- AR1
- AR2 
886421.0
 
6/6/19  6:00pm
   (Thursday)
U13 - F  17TH AVE - SSA01
  (SHAKOPEE, MN)
 
 
SHAKOPEE SOC - G13 
vs. WACONIA SOCC - G13 
- Referee
- BEN PERILA
- HAITAO WU 
3066
 
6/6/19  6:00pm
   (Thursday)
U10 - M  17TH AVE - SSA05C
  (SHAKOPEE, MN)
 
 
SHAKOPEE SA 2009 BOYS WHITE (MN) 
vs. PRIOR LAKE SC 2009 BOYS BLUE (MN) 
- TRENTON MUSSEY 
896629.0
 
6/6/19  6:30pm
   (Thursday)
U14 - M  17TH AVE - SSA04
  (SHAKOPEE, MN)
 
 
SHAKOPEE SOC - B14, 0SSSA-0012B14-0051 
vs. CROW RIVER S - B14 
- PAUL KRAMER
- TIA NEUHARTH
- AR2 
81643
 
6/6/19  6:45pm
   (Thursday)
4TH/5TH/6TH GRADE - F  17TH AVE - SSA05A
  (SHAKOPEE, MN)
 
 
TEAM 85 
vs. TEAM 88 
- Referee 
81644
 
6/6/19  6:45pm
   (Thursday)
4TH/5TH/6TH GRADE - F  17TH AVE - SSA05B
  (SHAKOPEE, MN)
 
 
TEAM 87 
vs. TEAM 86 
- TORI ALDRICH 
2852
 
6/6/19  7:15pm
   (Thursday)
U10 - M  17TH AVE - SSA05D
  (SHAKOPEE, MN)
 
 
SHAKOPEE SA 2009 BOYS RED (MN) 
vs. FUSION 2009 BOYS ACADEMY 2 (MN) 
- Referee 
347
 
6/6/19  7:15pm
   (Thursday)
U12 - M  17TH AVE - SSA03
  (SHAKOPEE, MN)
 
 
SHAKOPEE SA 07 BOYS REGIONAL (MN) 
vs. SALVO SC 07 BOYS SOUTH GREY (MN) 
- Referee
- TRENTON MUSSEY
- AR2
- CODY WHITE 
2751
 
6/7/19  6:00pm
   (Friday)
U09 - F  17TH AVE - SSA05C
  (SHAKOPEE, MN)
 
 
SHAKOPEE SA 2010 GIRLS WHITE (MN) 
vs. LAKEVILLE SC 2010 GIRLS WHITE 2 (MN) 
- ANNA JONES 
81331
 
6/8/19  9:00am
   (Saturday)
2ND/3RD GRADE - M  17TH AVE - SSA05A
  (SHAKOPEE, MN)
 
 
TEAM 78 
vs. TEAM 77 
- ASHWIN THOMAS 
81327
 
6/8/19  9:00am
   (Saturday)
2ND/3RD GRADE - M  17TH AVE - SSA06A
  (SHAKOPEE, MN)
 
 
TEAM 83 
vs. TEAM 81 
- LAUREN MAHOWALD 
81328
 
6/8/19  9:00am
   (Saturday)
2ND/3RD GRADE - M  17TH AVE - SSA06B
  (SHAKOPEE, MN)
 
 
TEAM 76 
vs. TEAM 84 
- TORI ALDRICH 
81329
 
6/8/19  9:00am
   (Saturday)
2ND/3RD GRADE - M  17TH AVE - SSA06C
  (SHAKOPEE, MN)
 
 
TEAM 79 
vs. TEAM 80 
- PAUL KURTZWEIL 
81330
 
6/8/19  9:00am
   (Saturday)
2ND/3RD GRADE - M  17TH AVE - SSA06D
  (SHAKOPEE, MN)
 
 
TEAM 75 
vs. TEAM 82 
- ANNA JONES 
886410-R
 
6/8/19  10:00am
   (Saturday)
U13 - F  17TH AVE - SSA01
  (SHAKOPEE, MN)
 
 
SHAKOPEE SOC - G13 
vs. TONKA UNITED 06 G ACADEMY 
- TIMOTHY WAREHAM
- LAUREN MAHOWALD
- ABBY KERR 
81645
 
6/8/19  10:15am
   (Saturday)
4TH/5TH/6TH GRADE - F  17TH AVE - SSA05A
  (SHAKOPEE, MN)
 
 
TEAM 87 
vs. TEAM 88 
- ASHWIN THOMAS 
81646
 
6/8/19  10:15am
   (Saturday)
4TH/5TH/6TH GRADE - F  17TH AVE - SSA05B
  (SHAKOPEE, MN)
 
 
TEAM 86 
vs. TEAM 85 
- Referee 
81366
 
6/8/19  10:15am
   (Saturday)
2ND/3RD GRADE - F  17TH AVE - SSA06A
  (SHAKOPEE, MN)
 
 
TEAM 74 
vs. TEAM 72 
- PAUL KURTZWEIL 
81367
 
6/8/19  10:15am
   (Saturday)
2ND/3RD GRADE - F  17TH AVE - SSA06B
  (SHAKOPEE, MN)
 
 
TEAM 71 
vs. TEAM 69 
- TORI ALDRICH 
81368
 
6/8/19  10:15am
   (Saturday)
2ND/3RD GRADE - F  17TH AVE - SSA06C
  (SHAKOPEE, MN)
 
 
TEAM 73 
vs. TEAM 70 
- ANNA JONES 
81622
 
6/8/19  11:30am
   (Saturday)
4TH/5TH/6TH GRADE - M  17TH AVE - SSA05A
  (SHAKOPEE, MN)
 
 
TEAM 92 
vs. TEAM 89 
- GRANT BROZE 
81623
 
6/8/19  11:30am
   (Saturday)
4TH/5TH/6TH GRADE - M  17TH AVE - SSA05B
  (SHAKOPEE, MN)
 
 
TEAM 94 
vs. TEAM 90 
- LAUREN MAHOWALD 
81621
 
6/8/19  11:30am
   (Saturday)
4TH/5TH/6TH GRADE - M  17TH AVE - SSA06D
  (SHAKOPEE, MN)
 
 
TEAM 93 
vs. TEAM 91 
- ASHWIN THOMAS 
892711-R
 
6/10/19  6:00pm
   (Monday)
U14 - F  17TH AVE - SSA04
  (SHAKOPEE, MN)
 
 
SHAKOPEE SOC - G14 
vs. TONKA UNITED 05 G ACADEMY BLUE 
- TY ERICKSON
- MICHAEL SCHONS
- CHRISTOPHER OLINGER 
437
 
6/10/19  6:00pm
   (Monday)
U12 - M  17TH AVE - SSA07
  (SHAKOPEE, MN)
 
 
SHAKOPEE SA 07 BOYS STATE (MN) 
vs. PRIOR LAKE SC 07 BOYS BLUE (MN) 
- SATCHEL JOHNSON
- LEO OSTIGAARD
- ABBY KERR 
2464
 
6/10/19  6:00pm
   (Monday)
U09 - M  17TH AVE - SSA05D
  (SHAKOPEE, MN)
 
 
SHAKOPEE SA 2010 BOYS WHITE 1 (MN) 
vs. TONKA UNITED SA 2010 BOYS ACADEMY ERRICKSON (MN) 
- TRENTON MUSSEY 
535
 
6/10/19  7:15pm
   (Monday)
U12 - M  17TH AVE - SSA03
  (SHAKOPEE, MN)
 
 
SHAKOPEE SA 07 BOYS CITIES (MN)  
vs. EAGAN WAVE SC 07 BOYS CITIES HOLT (MN) 
- ABBY KERR
- LEO OSTIGAARD
- MEGHAN PIERSON 
2757
 
6/10/19  7:15pm
   (Monday)
U09 - F  17TH AVE - SSA05C
  (SHAKOPEE, MN)
 
 
SHAKOPEE SA 2010 GIRLS WHITE (MN) 
vs. NORTH SUBURBAN SA 2010 GIRLS ACADEMY WHITE (MN) 
- TRENTON MUSSEY 
3200
 
6/10/19  7:15pm
   (Monday)
U10 - F  17TH AVE - SSA05D
  (SHAKOPEE, MN)
 
 
SHAKOPEE SA 2009 GIRLS WHITE (MN) 
vs. PARK VALLEY UNITED FC 2009 GIRLS BLUE (MN) 
- GRANT BROZE 
81336
 
6/11/19  5:30pm
   (Tuesday)
2ND/3RD GRADE - M  17TH AVE - SSA05A
  (SHAKOPEE, MN)
 
 
TEAM 80 
vs. TEAM 78 
- GRANT BROZE 
81332
 
6/11/19  5:30pm
   (Tuesday)
2ND/3RD GRADE - M  17TH AVE - SSA06A
  (SHAKOPEE, MN)
 
 
TEAM 81 
vs. TEAM 75 
- TRENTON MUSSEY 
81333
 
6/11/19  5:30pm
   (Tuesday)
2ND/3RD GRADE - M  17TH AVE - SSA06B
  (SHAKOPEE, MN)
 
 
TEAM 82 
vs. TEAM 79 
- TORI ALDRICH 
81334
 
6/11/19  5:30pm
   (Tuesday)
2ND/3RD GRADE - M  17TH AVE - SSA06C
  (SHAKOPEE, MN)
 
 
TEAM 77 
vs. TEAM 76 
- COLBY HAHN 
81335
 
6/11/19  5:30pm
   (Tuesday)
2ND/3RD GRADE - M  17TH AVE - SSA06D
  (SHAKOPEE, MN)
 
 
TEAM 84 
vs. TEAM 83 
- PAUL KURTZWEIL 
887905-R
 
6/11/19  6:30pm
   (Tuesday)
U16 - F  17TH AVE - SSA04
  (SHAKOPEE, MN)
 
 
SHAKOPEE SOC - G16, 0SSSA-0012G16-0049 
vs. MAPLEBROOK SC GU16C2 - ESPER  
- RYAN GRIGGS
- JACE HACKETT
- COLLIN NAWROCKI 
81625
 
6/11/19  6:45pm
   (Tuesday)
4TH/5TH/6TH GRADE - M  17TH AVE - SSA05A
  (SHAKOPEE, MN)
 
 
TEAM 89 
vs. TEAM 90 
- GRANT BROZE 
81626
 
6/11/19  6:45pm
   (Tuesday)
4TH/5TH/6TH GRADE - M  17TH AVE - SSA05B
  (SHAKOPEE, MN)
 
 
TEAM 93 
vs. TEAM 94 
- TORI ALDRICH 
81624
 
6/11/19  6:45pm
   (Tuesday)
4TH/5TH/6TH GRADE - M  17TH AVE - SSA06D
  (SHAKOPEE, MN)
 
 
TEAM 91 
vs. TEAM 92 
- PAUL KURTZWEIL 
2685
 
6/11/19  7:00pm
   (Tuesday)
U09 - F  17TH AVE - SSA05D
  (SHAKOPEE, MN)
 
 
SHAKOPEE SA 2010 GIRLS BLUE (MN)  
vs. BLOOMINGTON UNITED 2010 GIRLS (MN) 
- TRENTON MUSSEY 
1818
 
6/11/19  7:00pm
   (Tuesday)
U13 - F  17TH AVE - SSA02
  (SHAKOPEE, MN)
 
 
SHAKOPEE SA 06 GIRLS CITIES (MN) 
vs. FUSION 06 GIRLS LIME 1 (MN) 
- LAUREN MARQUARDT
- ABBY KERR
- JACKSON MISHUK 
890920.0
 
6/11/19  7:30pm
   (Tuesday)
U18 - M  17TH AVE - SSA01
  (SHAKOPEE, MN)
 
 
SHAKOPEE SOC - B18  
vs. SOMALI AMERICAN YOUTH ENRICHMENT CLUB - 0ESYE - B18 C1  
- FRANS VERSLUIS
- ALYSA JANKE
- DAVID WU 
1311
 
6/12/19  6:00pm
   (Wednesday)
U11 - F  17TH AVE - SSA07
  (SHAKOPEE, MN)
 
 
SHAKOPEE SA 08 GIRLS STATE (MN) 
vs. EDINA SC 08 GIRLS STATE (MN) 
- JACKSON MISHUK
- MEGAN MISHUK
- ABBY KERR 
3162-R
 
6/12/19  7:00pm
   (Wednesday)
U10 - F  17TH AVE - SSA05C
  (SHAKOPEE, MN)
 
 
SHAKOPEE SA 2009 GIRLS WHITE (MN) 
vs. EDINA SC 2009 GIRLS WHITE (MN) 
- ANNA JONES 
113-R
 
6/12/19  7:30pm
   (Wednesday)
U11 - M  17TH AVE - SSA03
  (SHAKOPEE, MN)
 
 
SHAKOPEE SA 08 BOYS REGIONAL (MN) 
vs. EPSC 08 BOYS RED (MN) 
- JACKSON MISHUK
- MEGAN MISHUK
- JENNIFER PIERSON 
81369
 
6/13/19  5:30pm
   (Thursday)
2ND/3RD GRADE - F  17TH AVE - SSA06A
  (SHAKOPEE, MN)
 
 
TEAM 71 
vs. TEAM 74 
- TORI ALDRICH 
81370
 
6/13/19  5:30pm
   (Thursday)
2ND/3RD GRADE - F  17TH AVE - SSA06B
  (SHAKOPEE, MN)
 
 
TEAM 69 
vs. TEAM 73 
- Referee 
81371
 
6/13/19  5:30pm
   (Thursday)
2ND/3RD GRADE - F  17TH AVE - SSA06C
  (SHAKOPEE, MN)
 
 
TEAM 70 
vs. TEAM 72 
- Referee 
887109.0
 
6/13/19  6:00pm
   (Thursday)
U15 - M  17TH AVE - SSA01
  (SHAKOPEE, MN)
 
 
SHAKOPEE SOC - B15, 0SSSA-0011B15-0047 
vs. FUSION BOYS 04 NAVY 1 
- DAVID WU
- ALYSA JANKE
- TIA NEUHARTH 
1493
 
6/13/19  6:00pm
   (Thursday)
U12 - F  17TH AVE - SSA07
  (SHAKOPEE, MN)
 
 
SHAKOPEE SA 07 GIRLS REGIONAL (MN) 
vs. PRIOR LAKE SC 07 GIRLS WHITE (MN) 
- LAUREN MAHOWALD
- TRENTON MUSSEY
- JENNIFER PIERSON
- CODY WHITE 
81647
 
6/13/19  6:45pm
   (Thursday)
4TH/5TH/6TH GRADE - F  17TH AVE - SSA05A
  (SHAKOPEE, MN)
 
 
TEAM 85 
vs. TEAM 87 
- Referee 
81648
 
6/13/19  6:45pm
   (Thursday)
4TH/5TH/6TH GRADE - F  17TH AVE - SSA05B
  (SHAKOPEE, MN)
 
 
TEAM 88 
vs. TEAM 86 
- TORI ALDRICH 
239
 
6/13/19  7:30pm
   (Thursday)
U11 - M  17TH AVE - SSA07
  (SHAKOPEE, MN)
 
 
SHAKOPEE SA 08 BOYS CITIES (MN) 
vs. BLOOMINGTON UNITED 08 BOYS CITIES (MN) 
- LAUREN MARQUARDT
- LAUREN MAHOWALD
- JENNIFER PIERSON
- CODY WHITE 
886633.0
 
6/13/19  7:45pm
   (Thursday)
U15 - F  17TH AVE - SSA01
  (SHAKOPEE, MN)
 
 
SHAKOPEE SOC - G15, 0SSSA-0012G15-0048 
vs. IGH HEAT - G15-C3 
- ALYSA JANKE
- ISABELLA MALDONADO
- MICHAEL SCHONS 
2018-R
 
6/14/19  6:00pm
   (Friday)
U15 - F  17TH AVE - SSA01
  (SHAKOPEE, MN)
 
 
SHAKOPEE SA 04 GIRLS REGIONAL (MN) 
vs. SALVO SC 04 GIRLS EAST STEEL (MN) 
- ALYSA JANKE
- ISABELLA MALDONADO
- DAVID WU 
886418-R
 
6/15/19  10:00am
   (Saturday)
U13 - F  17TH AVE - SSA04
  (SHAKOPEE, MN)
 
 
SHAKOPEE SOC - G13 
vs. EPSC+-13UGIRLS-C1 
- JACE HACKETT
- SATCHEL JOHNSON
- TORI ALDRICH 
887945-R1
 
6/17/19  6:00pm
   (Monday)
U16 - F  17TH AVE - SSA01
  (SHAKOPEE, MN)
 
 
SHAKOPEE SOC - G16, 0SSSA-0012G16-0049 
vs. ORONO-WESTON - G16 
- CHRISTOPHER OLINGER
- DAVID WU
- STEPHEN MILLER 
81341
 
6/18/19  5:30pm
   (Tuesday)
2ND/3RD GRADE - M  17TH AVE - SSA05A
  (SHAKOPEE, MN)
 
 
TEAM 76 
vs. TEAM 80 
- TORI ALDRICH 
81337
 
6/18/19  5:30pm
   (Tuesday)
2ND/3RD GRADE - M  17TH AVE - SSA06A
  (SHAKOPEE, MN)
 
 
TEAM 78 
vs. TEAM 79 
- JAKE ARTANG 
81338
 
6/18/19  5:30pm
   (Tuesday)
2ND/3RD GRADE - M  17TH AVE - SSA06B
  (SHAKOPEE, MN)
 
 
TEAM 77 
vs. TEAM 83 
- WILLIAM PALMIERI 
81339
 
6/18/19  5:30pm
   (Tuesday)
2ND/3RD GRADE - M  17TH AVE - SSA06C
  (SHAKOPEE, MN)
 
 
TEAM 75 
vs. TEAM 84 
- MORGAN MAHOWALD 
81340
 
6/18/19  5:30pm
   (Tuesday)
2ND/3RD GRADE - M  17TH AVE - SSA06D
  (SHAKOPEE, MN)
 
 
TEAM 81 
vs. TEAM 82 
- COLLIN NAWROCKI 
886624.0
 
6/18/19  5:40pm
   (Tuesday)
U15 - F  17TH AVE - SSA04
  (SHAKOPEE, MN)
 
 
SHAKOPEE SOC - G15, 0SSSA-0012G15-0048 
vs. WACONIA SOCC - G15 
- JOHN ANDREWS
- REAGAN DAHL
- TY ERICKSON 
557
 
6/18/19  6:00pm
   (Tuesday)
U12 - M  17TH AVE - SSA07
  (SHAKOPEE, MN)
 
 
SHAKOPEE SA 07 BOYS CITIES 2 (MN) 
vs. BLOOMINGTON YSC 07 BOYS CITIES (MN) 
- PAUL GOODWIN
- TRENTON MUSSEY
- JACKSON MISHUK 
892702-R
Cancelled 
6/18/19  6:00pm
   (Tuesday)
U14 - F  17TH AVE - SSA01
  (SHAKOPEE, MN)
 
 
SHAKOPEE SOC - G14 
vs. CC UNITED - GU14 C1  
- Referee
- AR1
- MICHAEL SCHONS 
81628
 
6/18/19  6:45pm
   (Tuesday)
4TH/5TH/6TH GRADE - M  17TH AVE - SSA05A
  (SHAKOPEE, MN)
 
 
TEAM 91 
vs. TEAM 93 
- TORI ALDRICH 
81629
 
6/18/19  6:45pm
   (Tuesday)
4TH/5TH/6TH GRADE - M  17TH AVE - SSA05B
  (SHAKOPEE, MN)
 
 
TEAM 89 
vs. TEAM 94 
- Referee 
81627
 
6/18/19  6:45pm
   (Tuesday)
4TH/5TH/6TH GRADE - M  17TH AVE - SSA06D
  (SHAKOPEE, MN)
 
 
TEAM 92 
vs. TEAM 90 
- Referee 
2768-R
 
6/18/19  7:00pm
   (Tuesday)
U09 - F  17TH AVE - SSA05C
  (SHAKOPEE, MN)
 
 
SHAKOPEE SA 2010 GIRLS WHITE (MN) 
vs. HUDSON 2010 GIRLS WHITE (WI) 
- MORGAN MAHOWALD 
3814-R
 
6/18/19  7:15pm
   (Tuesday)
U09 - M  17TH AVE - SSA05D
  (SHAKOPEE, MN)
 
 
SHAKOPEE SA 2010 BOYS BLUE (MN) 
vs. BV UNITED 2010 BOYS BLUE BRADY (MN) 
- TRENTON MUSSEY 
896214.0
 
6/18/19  7:15pm
   (Tuesday)
U13 - M  17TH AVE - SSA04
  (SHAKOPEE, MN)
 
 
SHAKOPEE SOC - B13 
vs. MUS 13U BOYS SAMBA 
- FORSTER DAVIS
- COLLIN NAWROCKI
- AR2 
888292-R1
 
6/18/19  7:30pm
   (Tuesday)
U16 - M  EAGLE CREEK - EAGLE CREEK SSA 25
  (SHAKOPEE, MN)
 
 
SHAKOPEE SOC - B16, 0SSSA-0012B16-0052 
vs. NMSA B 2003 C1 
- Referee
- JACE HACKETT
- AR2 
556
 
6/18/19  7:30pm
   (Tuesday)
U12 - M  17TH AVE - SSA07
  (SHAKOPEE, MN)
 
 
SHAKOPEE SA 07 BOYS CITIES (MN)  
vs. SALVO SC 07 BOYS SOUTH RED (MN) 
- PAUL GOODWIN
- MICHAEL SCHONS
- JOE PERILA 
896645.0
 
6/18/19  7:45pm
   (Tuesday)
U14 - M  17TH AVE - SSA02
  (SHAKOPEE, MN)
 
 
SHAKOPEE SOC - B14, 0SSSA-0012B14-0051 
vs. THREE RIVERS - B14  
- JOHN ANDREWS
- REAGAN DAHL
- TY ERICKSON 
889253.0
 
6/18/19  7:45pm
   (Tuesday)
U17 - F  17TH AVE - SSA01
  (SHAKOPEE, MN)
 
 
SHAKOPEE SOC - G17  
vs. NORTH OAKS SOCCER CLUB - G17 
- ALYSA JANKE
- JACKSON MISHUK
- DAVID WU 
3327
 
6/19/19  6:00pm
   (Wednesday)
U10 - F  17TH AVE - SSA05C
  (SHAKOPEE, MN)
 
 
SHAKOPEE SA 2009 GIRLS BLUE (MN) 
vs. TONKA UNITED SA 2009 GIRLS SELECT (MN) 
- GRANT BROZE 
1637
 
6/19/19  6:00pm
   (Wednesday)
U12 - F  17TH AVE - SSA07
  (SHAKOPEE, MN)
 
 
SHAKOPEE SA 07 GIRLS CITIES (MN) 
vs. TONKA UNITED SA 07 GIRLS SELECT 2 (MN) 
- JACKSON MISHUK
- LINNEA GACKLE
- MEGAN MISHUK 
892721.0
 
6/19/19  6:00pm
   (Wednesday)
U14 - F  17TH AVE - SSA01
  (SHAKOPEE, MN)
 
 
SHAKOPEE SOC - G14 
vs. TONKA FUSION ELITE 
- EMMANUEL LOPEZ
- RILEY DAHL
- MICHAEL SCHONS 
2476
 
6/19/19  7:15pm
   (Wednesday)
U09 - M  17TH AVE - SSA05C
  (SHAKOPEE, MN)
 
 
SHAKOPEE SA 2010 BOYS WHITE 2 (MN) 
vs. PARK VALLEY UNITED FC 2010 BOYS SILVER (MN) 
- GRANT BROZE 
81372
 
6/20/19  5:30pm
   (Thursday)
2ND/3RD GRADE - F  17TH AVE - SSA06A
  (SHAKOPEE, MN)
 
 
TEAM 74 
vs. TEAM 70 
- LAUREN MAHOWALD 
81373
 
6/20/19  5:30pm
   (Thursday)
2ND/3RD GRADE - F  17TH AVE - SSA06B
  (SHAKOPEE, MN)
 
 
TEAM 72 
vs. TEAM 69 
- TORI ALDRICH 
81374
 
6/20/19  5:30pm
   (Thursday)
2ND/3RD GRADE - F  17TH AVE - SSA06C
  (SHAKOPEE, MN)
 
 
TEAM 73 
vs. TEAM 71 
- JAKE ARTANG 
313-R
Cancelled 
6/20/19  6:00pm
   (Thursday)
U12 - M  17TH AVE - SSA03
  (SHAKOPEE, MN)
 
 
SHAKOPEE SA 07 BOYS REGIONAL (MN) 
vs. EPSC 07 BOYS RED (MN) 
- Referee
- AR1
- AR2
- Mentor 
897869.0
 
6/20/19  6:00pm
   (Thursday)
U10 - M  17TH AVE - SSA05D
  (SHAKOPEE, MN)
 
 
SHAKOPEE SOCCER ASSOCIATION - B10  
vs. WRC - B10 - MARTINEZ 
- TRENTON MUSSEY 
892454-R
 
6/20/19  6:00pm
   (Thursday)
U14 - F  17TH AVE - SSA02
  (SHAKOPEE, MN)
 
 
SHAKOPEE SOC - G14 
vs. FUSION GIRLS 05 NAVY 2  
- JACE HACKETT
- ISABELLA MALDONADO
- AR2
- CODY WHITE 
1831
 
6/20/19  6:30pm
   (Thursday)
U13 - F  17TH AVE - SSA01
  (SHAKOPEE, MN)
 
 
SHAKOPEE SA 06 GIRLS CITIES (MN) 
vs. MINNEAPOLIS UNITED SC 06 GIRLS TANGO (MN) 
- ERIK MCINROY
- LAUREN MAHOWALD
- COLLIN NAWROCKI 
1245
 
6/20/19  6:30pm
   (Thursday)
U11 - F  17TH AVE - SSA07
  (SHAKOPEE, MN)
 
 
SHAKOPEE SA 08 GIRLS REGIONAL (MN) 
vs. EAGAN WAVE SC 08 GIRLS REGIONAL KEMPAINEN (MN) 
- Referee
- AR1
- JOE PERILA
- ALYSA JANKE 
81649
 
6/20/19  6:45pm
   (Thursday)
4TH/5TH/6TH GRADE - F  17TH AVE - SSA05A
  (SHAKOPEE, MN)
 
 
TEAM 86 
vs. TEAM 87 
- Referee 
81650
 
6/20/19  6:45pm
   (Thursday)
4TH/5TH/6TH GRADE - F  17TH AVE - SSA05B
  (SHAKOPEE, MN)
 
 
TEAM 88 
vs. TEAM 85 
- TORI ALDRICH 
889257-R
 
6/21/19  7:00pm
   (Friday)
U17 - F  17TH AVE - SSA01
  (SHAKOPEE, MN)
 
 
SHAKOPEE SOC - G17  
vs. MVS17GC1 - LIONEL 
- ALYSA JANKE
- STEVEN KORTE
- HAITAO WU 
3089-R
 
6/21/19  7:00pm
   (Friday)
U10 - M  17TH AVE - SSA05D
  (SHAKOPEE, MN)
 
 
SHAKOPEE SA 2009 BOYS WHITE (MN) 
vs. SALVO SC 2009 BOYS SOUTH GREY (MN) 
- ANNA JONES 
81346
 
6/22/19  9:00am
   (Saturday)
2ND/3RD GRADE - M  17TH AVE - SSA05A
  (SHAKOPEE, MN)
 
 
TEAM 76 
vs. TEAM 79 
- TORI ALDRICH 
81342
 
6/22/19  9:00am
   (Saturday)
2ND/3RD GRADE - M  17TH AVE - SSA06A
  (SHAKOPEE, MN)
 
 
TEAM 83 
vs. TEAM 80 
- KELLY KURTZWEIL 
81343
 
6/22/19  9:00am
   (Saturday)
2ND/3RD GRADE - M  17TH AVE - SSA06B
  (SHAKOPEE, MN)
 
 
TEAM 81 
vs. TEAM 84 
- JACOB SMITH 
81344
 
6/22/19  9:00am
   (Saturday)
2ND/3RD GRADE - M  17TH AVE - SSA06C
  (SHAKOPEE, MN)
 
 
TEAM 82 
vs. TEAM 78 
- STEVEN HAWLEY 
81345
 
6/22/19  9:00am
   (Saturday)
2ND/3RD GRADE - M  17TH AVE - SSA06D
  (SHAKOPEE, MN)
 
 
TEAM 75 
vs. TEAM 77 
- ANNA JONES 
81651
 
6/22/19  10:15am
   (Saturday)
4TH/5TH/6TH GRADE - F  17TH AVE - SSA05A
  (SHAKOPEE, MN)
 
 
TEAM 85 
vs. TEAM 86 
- TORI ALDRICH 
81652
 
6/22/19  10:15am
   (Saturday)
4TH/5TH/6TH GRADE - F  17TH AVE - SSA05B
  (SHAKOPEE, MN)
 
 
TEAM 88 
vs. TEAM 87 
- KELLY KURTZWEIL 
81375
 
6/22/19  10:15am
   (Saturday)
2ND/3RD GRADE - F  17TH AVE - SSA06A
  (SHAKOPEE, MN)
 
 
TEAM 71 
vs. TEAM 72 
- STEVEN HAWLEY 
81376
 
6/22/19  10:15am
   (Saturday)
2ND/3RD GRADE - F  17TH AVE - SSA06B
  (SHAKOPEE, MN)
 
 
TEAM 73 
vs. TEAM 74 
- JACOB SMITH 
81377
 
6/22/19  10:15am
   (Saturday)
2ND/3RD GRADE - F  17TH AVE - SSA06C
  (SHAKOPEE, MN)
 
 
TEAM 69 
vs. TEAM 70 
- ANNA JONES 
81631
 
6/22/19  11:30am
   (Saturday)
4TH/5TH/6TH GRADE - M  17TH AVE - SSA05A
  (SHAKOPEE, MN)
 
 
TEAM 89 
vs. TEAM 92 
- KELLY KURTZWEIL 
81632
 
6/22/19  11:30am
   (Saturday)
4TH/5TH/6TH GRADE - M  17TH AVE - SSA05B
  (SHAKOPEE, MN)
 
 
TEAM 94 
vs. TEAM 91 
- TORI ALDRICH 
81630
 
6/22/19  11:30am
   (Saturday)
4TH/5TH/6TH GRADE - M  17TH AVE - SSA06D
  (SHAKOPEE, MN)
 
 
TEAM 90 
vs. TEAM 93 
- JACOB SMITH 
886393-R2
 
6/24/19  5:30pm
   (Monday)
U13 - F  17TH AVE - SSA02
  (SHAKOPEE, MN)
 
 
SHAKOPEE SOC - G13 
vs. MTA 07G JR ELITE 06C1-THORSELL 
- ERIK MCINROY
- LAUREN MAHOWALD
- SATCHEL JOHNSON 
2717
 
6/24/19  6:00pm
   (Monday)
U09 - F  17TH AVE - SSA05D
  (SHAKOPEE, MN)
 
 
SHAKOPEE SA 2010 GIRLS BLUE (MN)  
vs. EAGAN WAVE SC 2010 GIRLS BLUE LARSON (MN) 
- TRENTON MUSSEY 
892409-R
 
6/24/19  6:00pm
   (Monday)
U14 - F  17TH AVE - SSA01
  (SHAKOPEE, MN)
 
 
SHAKOPEE SOC - G14 
vs. ORONO-WESTON - G14 
- Referee
- AR1
- AR2 
2876
 
6/24/19  7:15pm
   (Monday)
U10 - M  17TH AVE - SSA05D
  (SHAKOPEE, MN)
 
 
SHAKOPEE SA 2009 BOYS RED (MN) 
vs. FUSION 2009 BOYS ACADEMY 1 (MN) 
- TRENTON MUSSEY 
888273-R1
 
6/24/19  7:30pm
   (Monday)
U16 - M  17TH AVE - SSA02
  (SHAKOPEE, MN)
 
 
SHAKOPEE SOC - B16, 0SSSA-0012B16-0052 
vs. ECU - 03BC1 
- TAUFIQ AHMED
- JACE HACKETT
- MICHAEL SCHONS 
896643-R1
 
6/25/19  6:00pm
   (Tuesday)
U14 - M  17TH AVE - SSA02
  (SHAKOPEE, MN)
 
 
SHAKOPEE SOC - B14, 0SSSA-0012B14-0051 
vs. WACONIA SOCC - B14  
- HIEP VU
- JAKE SWANSON
- DAVID WU 
534-R
 
6/25/19  6:00pm
   (Tuesday)
U12 - M  17TH AVE - SSA03
  (SHAKOPEE, MN)
 
 
SHAKOPEE SA 07 BOYS CITIES 2 (MN) 
vs. LAKEVILLE SC 07 BOYS CITIES 3 (MN) 
- JACE HACKETT
- TRENTON MUSSEY
- MEGHAN PIERSON 
886626.0
 
6/25/19  6:45pm
   (Tuesday)
U15 - F  17TH AVE - SSA04
  (SHAKOPEE, MN)
 
 
SHAKOPEE SOC - G15, 0SSSA-0012G15-0048 
vs. JOY OF THE PEOPLE - G15 
- STEVEN KORTE
- TAUFIQ AHMED
- MICHAEL SCHONS 
1512
 
6/25/19  7:00pm
   (Tuesday)
U12 - F  17TH AVE - SSA07
  (SHAKOPEE, MN)
 
 
SHAKOPEE SA 07 GIRLS REGIONAL (MN) 
vs. EAGAN WAVE SC 07 GIRLS REGIONAL WILLY (MN) 
- FORSTER DAVIS
- AR1
- JENNIFER PIERSON 
1104
 
6/25/19  7:00pm
   (Tuesday)
U17 - M  17TH AVE - SSA01
  (SHAKOPEE, MN)
 
 
SHAKOPEE SA 02 BOYS STATE (MN) 
vs. SALVO SC 02 BOYS EAST RED (MN) 
- EMMANUEL LOPEZ
- ALYSA JANKE
- JIMMY XIONG 
1644
 
6/26/19  6:00pm
   (Wednesday)
U12 - F  17TH AVE - SSA03
  (SHAKOPEE, MN)
 
 
SHAKOPEE SA 07 GIRLS CITIES (MN) 
vs. BV UNITED 07 GIRLS CITIES EDELEN (MN) 
- DEREK BERG
- MATILDA ABERCROMBIE
- JOE PERILA 
889242-R
 
6/26/19  8:00pm
   (Wednesday)
U17 - F  17TH AVE - SSA01
  (SHAKOPEE, MN)
 
 
SHAKOPEE SOC - G17  
vs. TONKA UNITED 02 G ACADEMY BLUE 
- PAUL KRAMER
- HIEP VU
- DAVID WU 
458
 
6/27/19  5:45pm
   (Thursday)
U12 - M  17TH AVE - SSA07
  (SHAKOPEE, MN)
 
 
SHAKOPEE SA 07 BOYS STATE (MN) 
vs. BV UNITED 07 BOYS STATE REDSTONE/HEDSTROM (MN) 
- FORSTER DAVIS
- REAGAN DAHL
- LEO OSTIGAARD 
897872.0
 
6/27/19  6:00pm
   (Thursday)
U10 - M  17TH AVE - SSA05D
  (SHAKOPEE, MN)
 
 
SHAKOPEE SOCCER ASSOCIATION - B10  
vs. CC UNITED - BU10 GOLD 2 
- TRENTON MUSSEY 
888289.0
 
6/27/19  6:00pm
   (Thursday)
U16 - M  17TH AVE - SSA02
  (SHAKOPEE, MN)
 
 
SHAKOPEE SOC - B16, 0SSSA-0012B16-0052 
vs. TONKA UNITED 03 B ACADEMY BLUE 
- FRANS VERSLUIS
- ERIK MCINROY
- TIA NEUHARTH 
887938.0
 
6/27/19  6:45pm
   (Thursday)
U16 - F  17TH AVE - SSA04
  (SHAKOPEE, MN)
 
 
SHAKOPEE SOC - G16, 0SSSA-0012G16-0049 
vs. FORCE SOCCER CLUB - G16 - HARRISON 
- PAUL KRAMER
- AR1
- JAKE SWANSON 
1259
 
6/27/19  7:00pm
   (Thursday)
U11 - F  17TH AVE - SSA03
  (SHAKOPEE, MN)
 
 
SHAKOPEE SA 08 GIRLS REGIONAL (MN) 
vs. FUSION 08 GIRLS NAVY 1 (MN) 
- FORSTER DAVIS
- LEO OSTIGAARD
- ANDREA REICHWALD 
1327
 
6/27/19  7:15pm
   (Thursday)
U11 - F  17TH AVE - SSA07
  (SHAKOPEE, MN)
 
 
SHAKOPEE SA 08 GIRLS STATE (MN) 
vs. FUSION 08 GIRLS NAVY 2 (MN) 
- LAUREN MAHOWALD
- REAGAN DAHL
- TRENTON MUSSEY 
3787-R
 
6/28/19  6:00pm
   (Friday)
U09 - M  17TH AVE - SSA05C
  (SHAKOPEE, MN)
 
 
SHAKOPEE SA 2010 BOYS BLUE (MN) 
vs. SALVO SC 2010 BOYS SOUTH GREY 
- TRENTON MUSSEY 
3233
 
6/28/19  6:00pm
   (Friday)
U10 - F  17TH AVE - SSA05D
  (SHAKOPEE, MN)
 
 
SHAKOPEE SA 2009 GIRLS WHITE (MN) 
vs. BV UNITED 2009 GIRLS WHITE BRUSTAD (MN) 
- ANDREA REICHWALD 
Prior Games are listed in gray above (Sample Color)

Click here for more information about a faster, easier, smarter  way to assign games.