GameOfficials.net - Faster, Easier, Smarter
Schedule / Scores
WCSC - Walnut Creek Soccer Club
All Leagues
[Change]
All Ages/Levels
[Change]
All Teams
[Change]
All Future Games
[Change]
Game # Date & Time Level Location Score Teams Officials
2180
 
3/22/19  7:00pm
   (Friday)
U15D3 - M  HF 1
  (WALNUT CREEK, CA)
 
 
WC 04B BLACK 
vs. CAL MAGIC 
- ANDREI DANET
- SCOTT BORDONARO
- PAUL PATTERSON 
3068
 
3/23/19  8:20am
   (Saturday)
U16D1 - M  CASTLE ROCK - CR1
  (WALNUT CREEK, CA)
 
 
WC 03B WHITE 
vs. EL CERRITO FC SPURS 
- GEORGE EFTHYMIOU
- JESSE NAGRA
- AR2 
10069
 
3/23/19  9:00am
   (Saturday)
U10 - M  EL DIVISADERO
  (WALNUT CREEK, CA)
 
 
WS U10 BOYS 1 
vs. ANTELOPE 
- MARK KELLY 
14120
 
3/23/19  9:00am
   (Saturday)
U14 - F  HEATHER FARM PK - HEATHER FARM 1
  (WALNUT CREEK, CA)
 
 
WS U14 GIRLS 
vs. PHMSA 
- SAL CRISPI
- AYMON RENTUMA
- LILY JOHNSON 
12061
 
3/23/19  9:00am
   (Saturday)
U12 - M  RUDGEAR
  (WALNUT CREEK, CA)
 
 
WS U12 BOYS 1 
vs. PHMSA 
- BRENT WAKEFIELD
- CHRISTOPHER WONG
- ERICH KELLNER 
269
 
3/23/19  10:00am
   (Saturday)
U15 - M  CASTLE ROCK - CR1
  (WALNUT CREEK, CA)
 
 
WC 04B BLUE 
vs. NAPA SOCCER ACADEMY 
- DOMENICO DELUCA
- ANDREI DANET
- ERIK WICTOR 
1078
 
3/23/19  10:10am
   (Saturday)
U10D1 - F  EL DIVISADERO
  (WALNUT CREEK, CA)
 
 
WC 09G BLUE 
vs. ALAMEDA SC ISLANDERS 
- ABDULLAH MASARWEH 
12162
 
3/23/19  10:30am
   (Saturday)
U12 - F  RUDGEAR
  (WALNUT CREEK, CA)
 
 
WS U12 GIRLS 2 
vs. DAVIS 
- CHRISTOPHER WONG
- BRENT WAKEFIELD
- NOURI AKLI 
10213
 
3/23/19  10:40am
   (Saturday)
U13D1 - F  HF 1
  (WALNUT CREEK, CA)
 
 
WC 06G BLUE 
vs. ELITE SOCCER 
- THOMAS STEPHENSON
- MARK KELLY
- SAL CRISPI 
2183
Cancelled 
3/23/19  10:40am
   (Saturday)
U15D3 - M  HF 1
  (WALNUT CREEK, CA)
 
 
WC 04B BLACK 
vs. BALLISTIC UNITED SC 
N/A 
538
 
3/23/19  11:15am
   (Saturday)
U09D1 - M  EL DIVISADERO
  (WALNUT CREEK, CA)
 
 
WC 09B BLUE 
vs. MONTCLAIR SOCCER CLUB 
- ABDULLAH MASARWEH 
595
 
3/23/19  11:45am
   (Saturday)
U19 - M  CASTLE ROCK - CR1
  (WALNUT CREEK, CA)
 
 
WC 00/01B BLUE 
vs. SJ EARTHQUAKES 
- ANDREI DANET
- DOMENICO DELUCA
- ERIK WICTOR 
12163
 
3/23/19  12:00pm
   (Saturday)
U12 - F  RUDGEAR
  (WALNUT CREEK, CA)
 
 
WS U12 GIRLS 1 
vs. CONCORD 
- SIMON HARRIS
- DONALD TINDER
- ARI AUBUCHON 
10158
 
3/23/19  12:30pm
   (Saturday)
U10 - F  EL DIVISADERO
  (WALNUT CREEK, CA)
 
 
WS U10 GIRLS 2 
vs. WIN SC 
- RANDY ROWLAND 
1433
 
3/23/19  1:00pm
   (Saturday)
U16 - F  HF 1
  (WALNUT CREEK, CA)
 
 
WC 03G BLUE 
vs. PLACER UNITED SOCCER CLUB 
- JUAN ORTELLADO
- SCOTT BORDONARO
- EMMA CASEY 
12130
 
3/23/19  1:30pm
   (Saturday)
U12 - F  RUDGEAR
  (WALNUT CREEK, CA)
 
 
WS U12 GIRLS 1 
vs. DAVIS SC 
- DONALD TINDER
- SIMON HARRIS
- ARI AUBUCHON 
10213
Cancelled 
3/23/19  1:45pm
   (Saturday)
U13D3 - F  CASTLE ROCK - CR1
  (WALNUT CREEK, CA)
 
 
WC 06G BLUE 
vs. ELITE SOCCER 
N/A 
7723
Cancelled 
3/23/19  1:45pm
   (Saturday)
U13D1 - M  CASTLE ROCK - CR1
  (WALNUT CREEK, CA)
 
 
WC 06B BLUE 
vs. HERITAGE SC 
N/A 
10029
 
3/23/19  2:00pm
   (Saturday)
U10 - M  EL DIVISADERO
  (WALNUT CREEK, CA)
 
 
WS U10 BOYS 1 
vs. MD AYSO 
- ABDULLAH MASARWEH 
1056
 
3/23/19  2:45pm
   (Saturday)
U14D1 - F  HF 1
  (WALNUT CREEK, CA)
 
 
WC 05G WHITE 
vs. TRI VALLEY SOCCER CLUB 
- SCOTT BORDONARO
- JUAN ORTELLADO
- EMMA CASEY 
187
 
3/23/19  3:10pm
   (Saturday)
U09D3 - M  EL DIVISADERO
  (WALNUT CREEK, CA)
 
 
WC 10B WHITE 
vs. SAN RAMON SC 
- ABDULLAH MASARWEH 
10427
 
3/23/19  3:15pm
   (Saturday)
U13D3 - F  CASTLE ROCK - CR1
  (WALNUT CREEK, CA)
 
 
WC 06G WHITE 
vs. DUBLIN UNITED 
- SUNNY TEO
- RANDY ROWLAND
- RORY BARRY 
12025
 
3/23/19  3:30pm
   (Saturday)
U12 - M  RUDGEAR
  (WALNUT CREEK, CA)
 
 
WS U12 BOYS 1 
vs. CONCORD UNITED FC 
- PAUL PATTERSON
- BOSHRA ATHANASIOS
- OREN KOLACH 
8686
 
3/23/19  4:45pm
   (Saturday)
U11D1 - F  RUDGEAR
  (WALNUT CREEK, CA)
 
 
WC 08G BLUE 
vs. NAPA UNITED IMPACT 
- ROBERT STANKUS
- ALAN SPENCE
- DAGNY SPENCE 
9050
 
3/23/19  6:00pm
   (Saturday)
U11D1 - F  RUDGEAR
  (WALNUT CREEK, CA)
 
 
WC 08G WHITE 
vs. UNION CITY PREMIER 
- ALAN SPENCE
- ROBERT STANKUS
- DAGNY SPENCE 
2183
Cancelled 
3/24/19  10:00am
   (Sunday)
U15D3 - M  TICE VALLEY
  (WALNUT CREEK)
 
 
WC 04B BLACK 
vs. BALLISTIC UNITED SC 
N/A 
12147
 
3/24/19  10:00am
   (Sunday)
U12 - F  RUDGEAR
  (WALNUT CREEK, CA)
 
 
WS U12 GIRLS 2 
vs. DAVIS SC 
- EMMA CASEY
- SAMIR SEHAD
- NICHOLAS ISKANDER 
541
 
3/24/19  10:00am
   (Sunday)
U10D1 - M  EL DIVISADERO
  (WALNUT CREEK, CA)
 
 
WC 10B BLUE 
vs. HERITAGE SC 
- SAL CRISPI 
1047
 
3/24/19  10:00am
   (Sunday)
U15 - F  HF 1
  (WALNUT CREEK, CA)
 
 
WC 04G BLUE 
vs. SACTO UTD EXTREME 
- SCOTT BORDONARO
- JUAN ORTELLADO
- ERIK WICTOR 
1003
 
3/24/19  11:15am
   (Sunday)
U09D3 - F  EL DIVISADERO
  (WALNUT CREEK, CA)
 
 
WC 10G WHITE 
vs. EAST BAY UNITED - BAY OAKS SC 
- SAL CRISPI 
1058
 
3/24/19  11:45am
   (Sunday)
U14D1 - F  HF 1
  (WALNUT CREEK, CA)
 
 
WC 05G WHITE 
vs. SAN RAMON SC 
- ERIK WICTOR
- SCOTT BORDONARO
- RORY BARRY 
8296
 
3/24/19  1:30pm
   (Sunday)
U13D1 - M  HF 1
  (WALNUT CREEK, CA)
 
 
WC 06B WHITE 
vs. DELTA UNITED SC 
- SUNNY TEO
- ANDREI DANET
- ERIK WICTOR 
927
 
3/24/19  3:00pm
   (Sunday)
U17D1 - M  HF 1
  (WALNUT CREEK, CA)
 
 
WC 02B WHITE 
vs. LIVERMORE FUSION 
- DOMENICO DELUCA
- CHRIS GILLEN
- PAUL PATTERSON 
2183
 
3/24/19  4:30pm
   (Sunday)
U15D3 - M  TICE VALLEY
  (WALNUT CREEK)
 
 
WC 04B BLACK 
vs. BALLISTIC UTD SC 
- GEORGE EFTHYMIOU
- SIMON HARRIS
- ANTON BOROVIKOV 
10418
 
3/24/19  5:00pm
   (Sunday)
U13D1 - F  HF 1
  (WALNUT CREEK, CA)
 
 
WC 06G WHITE 
vs. EBU - BAY OAKS SC 
- PAUL PATTERSON
- ALAN SPENCE
- CHRIS GILLEN 
10076
 
3/30/19  9:00am
   (Saturday)
U10 - M  EL DIVISADERO
  (WALNUT CREEK, CA)
 
 
WS U10 BOYS 2 
vs. MD AYSO 
- SIMON HARRIS 
12067
 
3/30/19  9:00am
   (Saturday)
U12 - M  RUDGEAR
  (WALNUT CREEK, CA)
 
 
WS U12 BOYS 2 
vs. WALNUT CREEK 
- THOMAS STEPHENSON
- MARK KELLY
- AYMON RENTUMA 
151
 
3/30/19  10:00am
   (Saturday)
U14D1 - M  HF 1
  (WALNUT CREEK, CA)
 
 
WC 05B WHITE 
vs. NATOMAS YOUTH SOCCER LEAGUE 
- ABDULLAH MASARWEH
- DOMENICO DELUCA
- JUAN ORTELLADO 
982
 
3/30/19  10:15am
   (Saturday)
U09D1 - F  EL DIVISADERO
  (WALNUT CREEK, CA)
 
 
WC 10G BLUE 
vs. MUSTANG SC 
- SIMON HARRIS 
6098
 
3/30/19  10:15am
   (Saturday)
U11D1 - M  RUDGEAR
  (WALNUT CREEK, CA)
 
 
WC 08B WHITE 
vs. LAMORINDA SC 
- Referee
- NOURI AKLI
- AR2 
10189
Cancelled 
3/30/19  10:15am
   (Saturday)
U10 - F  EL DIVISADERO
  (WALNUT CREEK, CA)
 
 
WS U10 GIRLS 1 
vs. CONCORD 
N/A 
1053
 
3/30/19  11:00am
   (Saturday)
U19 - M  ARBOLADO - A1
  (WALNUT CREEK, CA)
 
 
WC 00/01B BLUE 
vs. SAN JUAN SC SPIRITS 02 BLUE 
- SCOTT BORDONARO
- ANDREI DANET
- GRANT KONKEL 
547
 
3/30/19  11:30am
   (Saturday)
U11D1 - M  EL DIVISADERO
  (WALNUT CREEK, CA)
 
 
WC 09B BLUE 
vs. LAMORINDA SC 
- SAL CRISPI 
5554
 
3/30/19  11:30am
   (Saturday)
U11D1 - M  RUDGEAR
  (WALNUT CREEK, CA)
 
 
WC 08B BLUE 
vs. RICHMOND SOL COBRAS 
- NOURI AKLI
- AR1
- AR2 
404
 
3/30/19  11:45am
   (Saturday)
U15D1 - M  HF 1
  (WALNUT CREEK, CA)
 
 
WC 04B WHITE 
vs. CAP FC UTD 
- JUAN ORTELLADO
- DOMENICO DELUCA
- ABDULLAH MASARWEH 
8308
 
3/30/19  1:00pm
   (Saturday)
U13D1 - M  ARBOLADO - A1
  (WALNUT CREEK, CA)
 
 
WC 06B WHITE 
vs. ALBANY-BERKELEY SOCCER CLUB 
- GRANT KONKEL
- ANDREI DANET
- SCOTT BORDONARO 
464
 
3/30/19  1:30pm
   (Saturday)
U15D3 - F  HF 1
  (WALNUT CREEK, CA)
 
 
WC 04G BLACK 
vs. SONOMA SC 
- EMMA CASEY
- PAUL PATTERSON
- ERIK WICTOR 
12141
 
3/30/19  1:30pm
   (Saturday)
U12 - F  RUDGEAR
  (WALNUT CREEK, CA)
 
 
WS U12 GIRLS 1 
vs. DAVIS 
- MARK KELLY
- JENNA SHULL
- AYMON RENTUMA 
1007
 
3/30/19  1:50pm
   (Saturday)
U09D3 - F  EL DIVISADERO
  (WALNUT CREEK, CA)
 
 
WC 10G WHITE 
vs. MUSTANG SC 
- SAL CRISPI 
9427
 
3/30/19  2:45pm
   (Saturday)
U12D1 - F  RUDGEAR
  (WALNUT CREEK, CA)
 
 
WC 07G BLUE 
vs. ELITE SOCCER 
- MARK KELLY
- AR1
- AR2 
7730
 
3/30/19  3:00pm
   (Saturday)
U13D1 - M  ARBOLADO - A1
  (WALNUT CREEK, CA)
 
 
WC 06B BLUE 
vs. MUSTANG SC 
- Referee
- AR1
- AR2 
987
 
3/30/19  3:00pm
   (Saturday)
U09D1 - F  EL DIVISADERO
  (WALNUT CREEK, CA)
 
 
WC 10G BLUE 
vs. AJAX UNITED 
- ABDULLAH MASARWEH 
258
 
3/30/19  3:15pm
   (Saturday)
U14D1 - F  HF 1
  (WALNUT CREEK, CA)
 
 
WC 05G WHITE 
vs. SAN RAMON SC 
- ERIK WICTOR
- EMMA CASEY
- ANTON BOROVIKOV 
7164
 
3/30/19  4:00pm
   (Saturday)
U12D1 - M  RUDGEAR
  (WALNUT CREEK, CA)
 
 
WC 07B WHITE 
vs. OAKLAND SOCCER CLUB 
- ROBERT STANKUS
- ANN FLEMING
- RENEE FLEMING 
9830
 
3/30/19  5:15pm
   (Saturday)
U12D1 - F  RUDGEAR
  (WALNUT CREEK, CA)
 
 
WC 07G WHITE 
vs. ALBANY-BERKELEY SOCCER CLUB 
- ANN FLEMING
- ROBERT STANKUS
- RENEE FLEMING 
354
 
3/31/19  9:00am
   (Sunday)
U16 - M  ARBOLADO - A1
  (WALNUT CREEK, CA)
 
 
WC 03B BLUE 
vs. PALO ALTO SC 
- JUAN ORTELLADO
- SCOTT BORDONARO
- ANDY LANGELIER 
598
 
3/31/19  10:45am
   (Sunday)
U19 - M  ARBOLADO - A1
  (WALNUT CREEK, CA)
 
 
WC 00/01B BLUE 
vs. LAMORINDA SC 
- DOMENICO DELUCA
- SCOTT BORDONARO
- ERIK WICTOR 
4924
 
3/31/19  12:45pm
   (Sunday)
U14D1 - M  ARBOLADO - A1
  (WALNUT CREEK, CA)
 
 
WC 05B WHITE 
vs. ALBANY-BERKELEY SOCCER CLUB 
- PAUL PATTERSON
- AR1
- AR2 
1970
 
3/31/19  2:30pm
   (Sunday)
U14D3 - M  ARBOLADO - A1
  (WALNUT CREEK, CA)
 
 
WC 05B BLACK 
vs. SAN RAMON SC 
- ANDREI DANET
- PAUL PATTERSON
- AR2 
10436
 
3/31/19  4:15pm
   (Sunday)
U13D1 - F  ARBOLADO - A1
  (WALNUT CREEK, CA)
 
 
WC 06G WHITE 
vs. DELTA UNITED SC 
- Referee
- ANDREI DANET
- AR2 
Prior Games are listed in gray above (Sample Color)

Click here for more information about a faster, easier, smarter  way to assign games.